Jak założyć firmę przez internet

Uciążliwe chodzenie po urzędach powoli odchodzi do lamusa, dzięki dostępowi do platformy internetowej eAdministracja. Pewnie wielu z was zastanawia jak założyć firmę przez internet? Wszelkie formalności związane z zakładaniem firmy przez internet odbywa się na stronie internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Przed zalogowaniem się do CEIDG należy utworzyć Profil Zaufania, który pomocny jest również przy załatwianiu innych spraw urzędowych.

Na czym polega eAdministracja?

Platforma internetowa eAdministracja została utworzona w celu usprawnienia formalności związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Obecnie większość formalności urzędowych można załatwić bez wychodzenia z biura. Aby nasza praca przebiegała sprawniej, należy założyć konto ePUAP, a tam zarejestrować Profil Zaufania.

Posiadanie pełnego dostępu do elektronicznej administracji skróci nasz czas na załatwianie spraw urzędowych. Za pośrednictwem platformy mamy możliwość wysłania wniosków niemal do wszystkich urzędów. Dzięki temu nie musimy stac w długich kolejkach na konsultacje z urzędnikiem. 

Jak zarejestrować wniosek w CEIDG?

Na stronie internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej należy wypełnić formularz CEIDG – 1, który za pośrednictwem platformy internetowej trafi do Ministerstwa Gospodarki.

Rejestrowanie firmy za pośrednictwem platformy CEIDG pozwala na szybkie założenie firmy. Po wysłaniu formularza nasza firma jest rejestrowana w ciągu 24 godzin.

Formularz zgłoszenia naszej firmy do ewidencji działalności gospodarczej możemy zgłosić standardowo osobiście w urzędzie lub przy użyciu Profilu Zaufanego. Profil można założyć za pośrednictwem platformy ePUAP. Dostęp do profilu daje nam również możliwość załatwiania spraw w innych urzędach, np. w ZUS.

Trzy kroki do rejestracji firmy przez Internet

Jak założyć firmę przez Internet- (1)

4 Replies to “Jak założyć firmę przez internet?”

 1. Chciałam zapytać o możliwość dofinansowania do firmy nowo założonej wraz z mężem, oboje jesteśmy na emeryturze ale w mamy pomysł na otwarcie malej firmy w celu dorobienia do emerytur. Mamy wkład własny ale jest niewystarczający na zakup odpowiedniego sprzętu. Interesuje nas również zakup małego samochodu dostawczego.

  1. Witam, pani Barbaro
   jeśli posiadają Państwo wkład własny to idealnym rozwiązaniem będzie leasing zarówno samochodu, jak i sprzętu. Zapraszam do kontaktu, aby przedstawić ofertę dla pani nowej firmy.

 2. Jeśli nie chcę zakładać tych wszystkich platform internetowych, to w jaki sposób mogę zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą?

  1. Witam panie Henryku,
   jeśli nie chce pan korzystać z platformy eAdministracja to firmę założyć można korzystając z okienka w urzędzie. Procedura otwierania firmy została uproszczona i większość formalności załatwmy w jednym okienku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *