porady dla firm

Jak prowadzić firmę?

Jak wykorzystać okres świąteczny w sprzedaży?

Okres świąteczny to doskonały moment na promocję firmy. Mówi się, że pierwsze wrażenie możnemu zrobić tylko raz, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracować nad jakością firmy. Początek listopada to bardzo dobry moment na rozpoczęcie kampanii promocyjnej czytaj dalej.

5 zmian dla firm

Już za chwilę wejdzie w życie pięć najważniejszych zmian dotyczących firm, tzw. konstytucja dla biznesu ma za zadanie ułatwienie i zachęcenie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zmiany mają przede wszystkim ograniczyć biurokrację, zmniejszyć liczbę kontroli w firmach oraz wprowadzić ulgi dla nowych firm czytaj dalej.

Obiad biznesowy w kosztach podatkowych

Obiady biznesowy będzie można wrzucać w koszty podatkowe. Ministerstwo Finansów zmieniło interpretacje przepisów dotyczących zaliczania do kosztów podatkowych wydatków na żywność w firmie. Niewątpliwie jest to korzystna zmiana dla przedsiębiorców prowadzących rozmowy biznesowe, na których serwują poczęstunek lub zakupują kanapki dla swoich pracowników czytaj dalej.

4 triki na udaną kampanię świąteczną w internecie

Przed nami najgorętszy okres w roku, błędem byłoby nie skorzystać z okazji do promowania firmy. W internecie najważniejsza jest reklama. Skupmy się na tym, aby dotarła do jak największego grona odbiorców zainteresowanych naszą ofertą czytaj dalej.

Jak założyć firmę przez telefon?

Jak założyć firmę przez telefon? Nic trudniejszego wystarczy zadzwonić pod odpowiedni numer telefonu. Od stycznia bieżącego roku można założyć działalność gospodarczą bez wychodzenia z domu. Do tej pory założenie firmy było możliwe tylko wyłącznie w urzędzie. Te spore ułatwienia mają za zadanie przybliżyć administrację potencjalnym przedsiębiorcom. Coraz więcej spraw administracyjnych związanych z prowadzeniem działalności można załatwić dzięki platformie mobilnej e-administracja. Od kilku tygodnie łatwiejsze stało się również rejestrowanie firm czytaj dalej.

Obrót gotówkowy w firmie pod kontrolą

Obrót gotówkowy powoli odchodzi do historii, od stycznia przedsiębiorcy, których transakcje gotówkowe przekraczają 15 tys. zł będą zobowiązani do dokonywania płatności za pośrednictwem przelewów elektronicznych. Bez wątpienia obrót gotówkowy znacznie ułatwiał prowadzenie interesów, jednak przy wyższych kwotach będzie on niemożliwy. W wielu sytuacjach może to oznaczać zastój w interesie z powodu braku środków na kontach firmowych czytaj dalej.

Jak urządzić biuro w domu?

Biuro w domu to przede wszystkim oszczędności. Siedziba naszej firmy uzależniona jest od charakteru prowadzonej działalności. Nie otworzymy lodziarni na szóstym piętrze w wieżowcu, ale jednoosobową działalność gospodarczą o charakterze usługowym już tak. Prawo reguluje przepisy dotyczące zakładania firmy i prowadzenia jej we własnym mieszkaniu czytaj dalej.

10 kroków do oszczędności w firmie

Oszczędzanie wcale nie musi być trudne zwłaszcza w firmie. Wystarczy racjonalnie dysponować wydatkami, aby w ciągu zaledwie kilkunastu dni uzyskać relatywne efekty. Zaoszczędzone fundusze można przeznaczyć na inwestycje lub zakup nowych urządzeń. Dzięki 10 krokom oszczędzanie będzie znacznie łatwiejsze czytaj dalej.

Jak założyć firmę przez internet?

Uciążliwe chodzenie po urzędach powoli odchodzi do lamusa, dzięki dostępowi do platformy internetowejeAdministracja. Pewnie wielu z was zastanawia jak założyć firmę przez internet? Wszelkie formalności związane z zakładaniem firmy przez internet odbywa się na stronie internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Przed zalogowaniem się do CEIDG należy utworzyć Profil Zaufania, który pomocny jest również przy załatwianiu innych spraw urzędowych czytaj dalej.

Jak reklamować lokalną firmę w internecie?

Jak reklamować lokalną firmę? Doskonałym narzędziem reklamy jest internet. Jest wszędzie i w dzisiejszych czasach stanowi dla nas nieograniczone źródło zarówno wiedzy, jak i możliwości marketingowych. W internecie można promować firmę wyłącznie o zasięgu lokalnym, jak i zasięgu globalnym. My jednak skupimy się na tym, aby wypromować markę na początek na własnym podwórku i nie wydać przy tym majątku na reklamy czytaj dalej.

Umowa o pracę czy własna firma?

Umowa o pracę czy własna firma? Postawione pytanie nie dotyczy jedynie decyzji samej w sobie, ale również naszego systemu wartości. Umowa o pracę daje nam poczucie stabilizacji, natomiast prowadzenie własnej firmy wymaga od nas zaangażowania właściwie przez całą dobę. Może etat nie stwarza nam aż tylu możliwości rozwoju, co własny biznes, ale pozwala na zamknięcie drzwi za sobą i spędzenie wolnego czasu bez konieczności martwienia się o interesy firmy. Przyjrzyjmy się bliżej cieniom i blaskom umowy o pracę i prowadzeniu własnej firmy czytaj dalej.

Jak wymyślić nazwę firmy?

Każdy młody przedsiębiorca stoi przed tym samym dylematem jak wymyślić nazwę firmy? Jak wiemy nasza firma bez nazwy nie zaistnieje. Wymyślenie nazwy firmy nie jest proste, powinna być ona przede wszystkim główną wizytówką naszej firmy. Chyba nikomu nie trzeba mówić, że nazwa firmy powinna być chwytliwa i zapadać w pamięć. Poniżej trzy kroki, dzięki którym stworzenie nazwy twojej firmy będzie znacznie łatwiejsze czytaj dalej.

 

Umowa o pracę czy własna firma?

Umowa o pracę czy własna firmaUmowa o pracę czy własna firma? Postawione pytanie nie dotyczy jedynie decyzji samej w sobie, ale również naszego systemu wartości. Umowa o pracę daje nam poczucie stabilizacji, natomiast prowadzenie własnej firmy wymaga od nas zaangażowania właściwie przez całą dobę. Może etat nie stwarza nam aż tylu możliwości rozwoju, co własny biznes, ale pozwala na zamknięcie drzwi za sobą i spędzenie wolnego czasu bez konieczności martwienia się o interesy firmy czytaj dalej.


Jak wymyślić nazwę firmy?

Jak wymyślić nazwę firmy?Każdy młody przedsiębiorca stoi przed tym samym dylematem jak wymyślić nazwę firmy? Jak wiemy nasza firma bez nazwy nie zaistnieje. Wymyślenie nazwy firmy nie jest proste, powinna być ona przede wszystkim główną wizytówką naszej firmy. Chyba nikomu nie trzeba mówić, że nazwa firmy powinna być chwytliwa i zapadać w pamięć. Poniżej trzy kroki, dzięki którym stworzenie nazwy twojej firmy będzie znacznie łatwiejsze czytaj dalej.


Jak założyć firmę przez internet?

Uciążliwe chodzenie po urzędach powoli odchodzi do lamusa, dzięki dostępowi do platformy internetowej eAdministracja. Pewnie wielu z was zastanawia jak założyć firmę przez internet? Wszelkie formalności związane z zakładaniem firmy przez internet odbywa się na stronie internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Przed zalogowaniem się do CEIDG należy utworzyć Profil Zaufania, który pomocny jest również przy załatwianiu innych spraw urzędowych czytaj dalej.


Jak reklamować lokalną firmę w internecie?

Jak promować lokalną firmę?Jak reklamować lokalną firmę? Doskonałym narzędziem reklamy jest internet. Jest wszędzie i w dzisiejszych czasach stanowi dla nas nieograniczone źródło zarówno wiedzy, jak i możliwości marketingowych. W internecie można promować firmę wyłącznie o zasięgu lokalnym, jak i zasięgu globalnym. My jednak skupimy się na tym, aby wypromować markę na początek na własnym podwórku i nie wydać przy tym majątku na reklamy czytaj dalej.


Jak urządzić biuro w domu?

Biuro w domuNowe działalności gospodarcze wymagają sporych nakładów finansowych, jakim jest posiadanie biura. Siedziba naszej firmy uzależniona jest od charakteru prowadzonej działalności. Nie otworzymy lodziarni na szóstym piętrze w wieżowcu, ale jednoosobową działalność gospodarczą o charakterze usługowym już tak. Prawo reguluje przepisy dotyczące zakładania firmy i prowadzenia jej we własnym mieszkaniu czytaj dalej.


10 kroków do oszczędności w firmie

Oszczędzanie wcale nie musi być trudne zwłaszcza w firmie. Wystarczy racjonalnie dysponować wydatkami, aby w ciągu zaledwie kilkunastu dni uzyskać relatywne efekty. Zaoszczędzone fundusze można przeznaczyć na inwestycje lub zakup nowych urządzeń. Dzięki 10 krokom oszczędzanie będzie znacznie łatwiejsze czytaj dalej.

 


4 sposoby na sfinansowanie pomysłu w biznesie

Sam pomysł w biznesie to jeszcze nie wszystko, aby nasz pomysł przekłuć w sukces. Dobry plan należy jeszcze sfinansować. Największe problemy z uzyskaniem środków finansowych na realizację pomysłów mają młodzi przedsiębiorcy. Ich główną bolączką jest brak zdolności finansowej. Wiele instytucji bankowych nie udziela finansowania kredytobiorcą, którzy mają niestabilną płynność finansową czytaj dalej.


Czy działalności gospodarcze będą miały więcej swobody?

Na 22 lutego br. planowane jest podpisanie przez prezydenta nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Nowelizacja ma znaczny wpływ na młode firmy, które rozpoczynają swoją działalność wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej. Dzięki wprowadzanym zmianom przedsiębiorcy będą mieli możliwość oszacowania opłacalności przyszłej działalności firmy czytaj dalej.


Jak w kilku krokach założyć firmę przez telefon?

Jak założyć firmę przez telefon?

Od stycznia bieżącego roku można założyć działalność gospodarczą bez wychodzenia z domu, wystarczy zadzwonić pod odpowiedni numer telefonu. Do tej pory założenie firmy było możliwe tylko wyłącznie w urzędzie. Te spore ułatwienia mają za zadanie przybliżyć administrację potencjalnym przedsiębiorcom. Coraz więcej spraw administracyjnych związanych z prowadzeniem działalności można załatwić dzięki platformie mobilnej e-administracja. Od kilku tygodnie łatwiejsze stało się również rejestrowanie firm czytaj dalej.


Limity gotówkowe dla firm

Limit obrotów gotówkowychObrót gotówkowy powoli odchodzi do historii, od stycznia przedsiębiorcy, których transakcje gotówkowe przekraczają 15 tys. zł będą zobowiązani do dokonywania płatności za pośrednictwem przelewów elektronicznych. Bez wątpienia obrót gotówkowy znacznie ułatwiał prowadzenie interesów, jednak przy wyższych kwotach będzie on niemożliwy. W wielu sytuacjach może to oznaczać zastój w interesie z powodu braku środków na kontach firmowych czytaj dalej.


Obiad biznesowy w kosztach firmowych

Obiad biznesowyObiady biznesowy będzie można wrzucać w koszty podatkowe. Ministerstwo Finansów zmieniło interpretacje przepisów dotyczących zaliczania do kosztów podatkowych wydatków na żywność w firmie. Niewątpliwie jest to korzystna zmiana dla przedsiębiorców prowadzących rozmowy biznesowe, na których serwują poczęstunek lub zakupują kanapki dla swoich pracowników czytaj dalej.