Jak założyć firmę?

Jak założyć firmę przez internet?

Założenie firmy przez internet możliwe jest dzięki platformie eAdministracja. Zakładanie firmy odbywa się na stronie internetowej CEIDG, którą znajdziesz tutaj. Założenie własnej firmy mozliwe jest poprzez zalogowanie się do konta ePUAP i przejście do Profilu Zaufania, a następnie założenie firmy i zgłoszenie działalności do CEIDG. 

Jak założyć firmę przez telefon?

Aby założyć firmę przez telefon należy zadzwonić pod numer 801 055 088 w celu zarejestrowania działalności gospodarczej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Zostaniemy połączeni z konsultantem, który pomoże nam przejść przez procedurę rejestracji firmy. Krokiem drugim jest złożenie podpisu elektronicznego na wniosku o rejestrację firmy. Więcej o możliwości założenia firmy przez telefon przeczytasz tutaj.

Jak założyć biuro w domu?

Do prowadzenia działalności gospodarczej we własnym domu niezbędne jest ustalenie charakteru naszej firmy. Raczej w domowych warunkach możliwe jest jedynie prowadzenie biura, w tym celu należy przygotować powierzchnię, w której ustawimy biurko oraz regały na dokumenty. Zgłoszenie o prowadzeniu biura w domu dokonuje się w CEIDG. Prowadzenie biura z domu pozwala na wprowadzenie wielu oszczędności. 

Umowa o pracę czy własna firma?

Prowadzenie własnej firmy może okazać się wymagające, jednak daje nam poczucie niezależności. Podatki płacimy nie tylko jako przedsiębiorcy, ale również pracownicy etatowi. Wysokość stawki podatkowej przy prowadzonej działalności uzależniona jest od charakteru naszej firmy.