Jak wymyślić nazwę firmy?

Każdy młody przedsiębiorca stoi przed tym samym dylematem jak wymyślić nazwę firmy? Jak wiemy nasza firma bez nazwy nie zaistnieje. Wymyślenie nazwy firmy nie jest proste, powinna być ona przede wszystkim główną wizytówką naszej firmy. Chyba nikomu nie trzeba mówić, że nazwa firmy powinna być chwytliwa i zapadać w pamięć. Poniżej trzy kroki, dzięki którym stworzenie nazwy twojej firmy będzie znacznie łatwiejsze.

Jeśli jesteś na etapie zakładania firmy przeczytaj nasz artykuł o tym Jak założyć firmę przez Internet?

Krok 1 – dobra nazwa dla firmy to łatwa nazwa

 

Nazwa firmy powinna być łatwa do wymówienia i kompatybilna z naszą branżą. Nie możemy w nazwie używać polskich znaków, które nie są znane dla obcokrajowców, ani nie możemy używać zbyt skomplikowanych nazw. Idealna nazwa to taka, która składa się z jednego lub dwóch członów.

Może niewielu przedsiębiorców na starcie myśli o globalizacji swojej marki, ale za nim zaklepiemy nazwę firmy, warto sprawdzić, jak ona brzmi w innym języku, aby nie okazało się, że jest śmieszna lub obraźliwa. Wiele marek o ugruntowanej pozycji swoje nazwy wymyślało dekadę lub więcej temu, a więc kierowali się zupełnie innymi kryteriami.

W dzisiejszym świecie większość firm istnieje w internecie. Ciekawe nazwy firmy sprawdzajmy również w dostępności domen, która będzie obsługiwała naszą stronę firmową.

Chcesz skutecznie zareklamować swoją firmę przeczytaj nasze wskazówki na ten temat.

Krok 2 – nazwa firmy w logo

 

Nie ma firmy bez rozpoznawalnego logo, w które wpisuje się dobra nazwa firmy. Szukajmy tak długo, aż znajdziemy tą nazwę, która będzie określała nasz biznes. Nazwa może zawierać wszystko to, co chcemy zaoferować klientowi.

Logo to grafika, która jasno określa czym zajmuje się dana firma. Powoduje, że stajemy się rozpoznawali dla naszego klienta, ale powinno być również nieodłącznym elementem nazwy firmy. Nazwa firmy nie powinna być sztywna, ale jednocześnie wnosić świeżość pośród konkurencyjnych firm i powodująca, że będzie odróżniała się na ich tle.

Krok 3 – nazwa firmy to nie kopia konkurencji

 

W podglądaniu konkurencji nie ma nic złego, ale raczej kopiowanie nie jest ani w dobrym stylu, ani legalne. Zarówno nasza nazwa, jak i logo powinny odróżniać się na tle konkurencji, dzięki czemu będziemy zauważalni. Jeśli już zależy nam na podglądaniu tego jak to robią inni skupmy się na wyłapywaniu błędów i omijaniu ich przy tworzeniu własnej nazwy.

Omówiliśmy już, że dobra nazwa firmy jest łatwa w zapamiętaniu, a co za tym idzie nie zawiera skomplikowanych znaków. Nazwy firmy lepiej nie łączyć z naszym nazwiskiem. Jeśli jesteśmy początkującym przedsiębiorcą to nasze nazwisko potencjalnym klientom niewiele mówi o naszych usługach czy produktach. Lepiej skupmy się na oryginalności, ale fantazję trzymajmy na wodzy.

Jak wymyślić nazwę firmy?

Inną kwestią przy tworzeniu nazwy firmy jest używanie fraz w innym języku. Budując markę określamy cele, jeśli zamierzamy od razu uderzać na rynek globalny to nazwa firmy powinna być jednoznaczna zarówno dla lokalnego rynku, jak i globalnego. Jednak, kiedy nasza marka skupia się wyłącznie na klientach lokalnych, warto używać polskich sformowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *